طراحي لوگو

لوگو يا آرم چيست

 

در طراحي لوگو يا آرم عنصري گرافيكي از علائم ديداري است به‌طوري كه با سبك حروف يا قلم خاصي تنظيم شده يا با اشكال تصويري به صورت ويژه چيده شده‌است. طراحي لوگو يكي از مهم ترين شاخه هاي رشته گرافيك محسوب مي گردد و معرف هويت و شخصيت يك مجموعه، شخص، شغل و يا هرگونه فعاليت مي باشدو به عبارتي چهره و منظر هر برند است، بنابراين طرح آن از اهميت زيادي برخودار مي باشد.

اگر يك لوگو به خوبي و درست طراحي شود، قدرتمند و با ارزش براي نام تجاري يا برند خواهد بود.

.يك لوگو يا نشانه زماني موفق است كه به سرعت بر مخاطب تاثير مي گذارد و چشم را به شدت به خود جلب مي كند ، بايد بي هيچ سخن يا كلامي به سرعت قابل تشخيص و داراي انسجام باشد كه آن را از ديگر نشانه ها متمايز سازد. نشانه خوب بايد آنچنان قوي و معتبر باشد كه تا مدت زمان طولاني همچنان اعتبار خود را حفظ نموده و قابل استفاده باشد. براي طراحي هر نوع حرف نشانه هاي زيادي وجود دارد اما اصلي ترين ويژگي يك نشانه يا يك نماد خوب، سادگي يا ايجاز آن است. طراحي لوگو

طي سال هاي گذشته و توسط بعضي از استادان دانشكده هاي هنري در ايران سعي گرديد به جاي واژه آرم يا لوگو كه يك اصطلاح بيگانه بود از واژه نشانه استفاده شود، ولي واژه نشانه دامنه بسيار وسيع تر و گسترده تر از بحث گرافيك را در بر مي گيرد. پس بهتر است از واژه آرم يا لوگو كه امروز نيز در طراحي لوگو  زياد مورد استفاده قرار مي گيرد، استفاده نمود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۱۴:۴۸ توسط:طراحي لوگو موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :